Starosne promjene na koži su neugodan proces, ali sasvim su prirodni. Salonski tretmani i redovna kućna njega pomažu u borbi protiv njih.
Svaka žena želi zadržati mladolikost kože narednih godina. Ali vrijeme uzima svoje i neizbježno ostavlja otisak na licu - bore. Neki svoj izgled doživljavaju prilično mirno, smatrajući ga sastavnim dijelom života, drugi ne namjeravaju podnijeti nepravdu prirode i svim raspoloživim sredstvima boriti se protiv omraženog "neprijatelja".
Moram reći da čak ni holivudske zvijezde, koje su po prirodi posla dužne izgledati najbolje u bilo kojoj dobi, ne pribjegavaju uvijek uslugama plastičnih hirurga. Živopisni primjeri za to su veličanstveniMeryl Streep, zvijezda "Titanica"Kate Winslet, svjetski voljena ljepoticaJulia Robertsizuzetno nadarenJodie FosteriJulianne Moore. . . Sve ove lijepe žene izgledaju prekrasno i još uvijek ostaju same. Svaka njihova bora je druga, čak ni odigrana, već proživljena uloga, na koju su s pravom ponosni.
Međutim, to uopće nije razlog za opuštanje i odustajanje od sebe. "I tako će biti" - ovo nije priča o ženskoj ljepoti. Svi koji uspiju, kako kažu, lijepo ostarjeti, nesumnjivo puno vremena posvećuju brizi o sebi, redovito posjećuju kozmetologe i njeguju kožu kod kuće.
Upravo o kućnoj njezi odlučili smo danas razgovarati sa stručnjakom - kozmetologom u centrima estetske medicine i kozmetologije.
Odakle bore?
Postoje dvije glavne vrste bora: oponašajuće (dinamičke) i statične. Prvi, kao što i samo ime govori, nastaju zbog činjenice da je naše lice u neprestanom pokretu, čak i ako mi sami toga nismo svjesni. Svi se s vremena na vrijeme mrštimo, smijemo se, smiješimo se, bore nos, plačemo. Pri tom se na odgovarajućim dijelovima našeg lica prirodno pojavljuju žljebovi uzrokovani kontrakcijom mišića, koji nestaju u isto vrijeme kad određena emocija „odlazi".
Vremenom se zbog nekih čimbenika, kao što su dob, suhoća kože, gubitak njene elastičnosti, događa promjena u strukturi, a zatim moramo razgovarati o pojavi statičnih bora koje nigdje ne nestaju, a vidljive su i u mirovanju . S problemom se suočavaju ne samo stariji, već i prilično mladi ljudi - nakon 35 godina, pa i ranije.
Duboke bore u području nazolabijalnog trokuta, obraza, brade mogu biti posljedica gravitacijske ptoze, odnosno opuštanja ovalnog dijela lica. Na kvalitetu kože, a time i na ozbiljnost bora, mogu utjecati genetika, loša ekologija, loše navike, stres, nedovoljna njega, stalno izlaganje sunčevoj svjetlosti i drugi nepovoljni vanjski faktori.
Kozmetolog objašnjava da je, ako je mimička aktivnost određene žene vrlo visoka, bolje odmah potražiti savjet kozmetologa i riješiti problem uz pomoć injekcija botulinum toksina. Istodobno, ne treba se bojati neželjenih reakcija - stručnjak će provesti temeljit pregled i detaljno će vam reći o indikacijama i kontraindikacijama za postupak. Ova kozmetička tehnika pomaže opuštanju mišića, a pritom ih ne uskraćuje za aktivnost. Dakle, doktor uspijeva istovremeno se boriti protiv izraženih mimičnih bora i izbjeći neželjeni efekt maske.
Ako govorimo o statičkim borama, načini suočavanja s njima također zahtijevaju obaveznu raspravu sa stručnjakom. Specijalista objašnjava da prisustvo grubih nabora podrazumijeva obavezan rad dermatokozmetologa.
Borba protiv bora kod kuće
Salonski postupci su, naravno, vrlo učinkoviti i važnost profesionalne njege teško se može precijeniti, ali nemaju svi priliku i vrijeme da se kontinuirano koriste uslugama kozmetičkih klinika. U ovom slučaju u pomoć dolaze kućni proizvodi za njegu.
„Koji je najbolji savjet o kućnoj njezi? Flasteri dobro djeluju (kozmetički proizvod za kožu oko očiju u obliku obloga-flastera natopljenih posebnim smjesama, na primjer, ekstraktom bajkalske kapice, antiedematozne komponente): lijepljen, okrnjen - postoji učinak. Uklonjeno - nema efekta. Bilo koja hidratantna maska je dobra, ali samo otprilike dva sata prije spavanja. Sada postoji mnogo takvih kao da su pletene maske, koje daju dobar, ali privremeni rezultat. Recite da će oni riješiti problem? Ne, neće. Ali svaka kućna njega je sjajna ", uvjeravao je specijalista.
Korištenje maski protiv bora kod kuće može biti vrlo efikasno. Korisnici Interneta rado međusobno dijele jednostavne, ali učinkovite recepte. Prikupili smo najbolje i, sudeći prema odličnim kritikama, najefikasnije i zamolili stručnjaka za komentare u vezi s tim.
Bitan! Pre upotrebe bilo kog novog kozmetičkog proizvoda mora se obaviti test alergije! Doktor je rekao kako to ispravno učiniti:
„Najosjetljivije područje je područje iza uha. Ali nećete vidjeti šta se tamo događa. Možda ćete osjetiti trnce, trnce ili ogrebotine, ali nećete vidjeti nikakve reakcije na koži. Ova metoda ispitivanja prikladna je za kozmetičara, ali nije baš pogodna za samoispitivanje. Stoga se unutarnja površina šake koristi za samokontrolu. Donja trećina podlaktice, gdje nosimo sat, najosjetljivija je i najprikladnija zona za ovu svrhu. "
Maska za lice od banane protiv bora
Naš stručnjak pozdravlja upotrebu pulpe ovog slatkog voća kao proizvoda za kućnu njegu:
„Banana je vrlo dobra. Sadrži aminokiseline i vitamin K ".
Kozmetičar predlaže gnječenje voća do kašastog stanja i dodavanje meda ako na njega nema alergije. Ako je vaša koža vrlo suha, pire od banane možete pomiješati sa vrhnjem. Sasvim je prihvatljivo koristiti takav sastav kao domaću masku za oči protiv bora.
"Možete ga, kao i prije, saviti u gazu i staviti ga na oči oko 20 minuta", savjetuje stručnjak. - Stvarno radi. Ali ne zadugo ".
Ovaj proizvod savršeno vlaži kožu i daje licu svjež, odmoran izgled.
Škrobna maska za lice protiv bora
Žene koje su isprobale učinak ove navodno čudotvorne maske tvrde da kod kuće može ublažiti ne samo oponašajuće bore, već čak i duboke statičke bore, a svoj učinak upoređuju s gotovo botulin toksinom. Skrob je zaista vrlo vrijedan proizvod koji sadrži vitamine B, C, kao i kalcij, željezo, fosfor i kalij. Kozmetički proizvodi na njegovoj osnovi daju kratkotrajni, ali brzi i vidljivi efekat liftinga.
Dakle, za kuhanje trebamo: žlicu škroba, 150 ml vode, žlicu masne kisele pavlake i istu količinu meda. Temeljno pomiješajte škrob sa 100 ml hladne vode, dodajte 50 ml vruće vode i kuhajte dok se ne zgusne, ne dopuštajući da proključa. Ohladite i kombinirajte s ostatkom sastojaka. Nanesite na prethodno očišćenu kožu lica i vrata. Isperite toplom vodom nakon 20-30 minuta i uživajte u odrazu u ogledalu.
Još bolji rezultat dat će škrob u kombinaciji sa bjelanjkom. Ovaj sastav ima svojstva čišćenja i idealan je za masnu kožu. Pomiješajte kašiku škroba s toplom vodom dok ne postane glatka, a zatim ulijte jedan protein. Ostavite da djeluje pola sata i isperite ga.
Kvasna maska za lice protiv bora
Ispostavilo se da se kvasac može koristiti ne samo u kuhanju, već i kao komponenta maski protiv starenja, jer se ispostavilo da kvasac može stvoriti kolagen kad uđe u pore.
Kašiku kvasca razrijedimo toplim mlijekom u omjeru 1: 1, pustimo da se kuha najmanje sat vremena. Zatim u sastav dodamo jedan protein i kašiku meda, promiješamo i nanesemo na lice. Držimo ga 15 minuta, a zatim isperemo.
Bitan! Prije upotrebe obavezno napravite test na alergiju!
Želatinska maska protiv bora
Prije svega, priprema se baza. Za to se kašika proizvoda prelije sa dvije kašike vode sobne temperature. Smjesa nabubri u roku od nekoliko minuta, nakon čega se stavlja u vodenu kupelj dok se potpuno ne otopi. Ohlađenoj smjesi dodaju se razni dodatni sastojci, ovisno o željenom rezultatu.
„Želatina se više koristi kao komponenta za punjenje. Postoje takva sredstva - korektori - objasnila je kozmetičarka. - Sadrže silikone koji ispunjavaju bore i stvaraju reflektirajući efekt. Efekat svjetla i sjene. Nema sjene, a čini se da je dubina bora sve manja. Isprano - rezultat je isti kao i prije. Isto je i sa želatinom. Nanijeli su ga, ispunio je bore, isprao je - to je to. Recimo samo: postiže se umjetnički efekt, a ne ljekovit. Ako govorimo o terapijskoj funkciji, onda će ta ista banana pomoći. "
Možete i trebate se brinuti o sebi. Proizvodi za kućnu njegu sadrže vitamine i minerale i zaista mogu imati privremeni, ali vidljivi učinak. Glavna stvar je osigurati da nema alergijskih reakcija i pravilno odrediti tip kože, a za to je poželjno prvo posjetiti kozmetički ured.